0(212)-909-2884 Giriş Yap
Pazarlamada E-posta ve Toplu SMS Karşılaştırması

Pazarlamada E-posta ve Toplu SMS Karşılaştırması

Markanız için bir pazarlama kampanyası hazırlamak ve sürdürmek sancılı bir süreçtir. Bir de size uygun kampanya yolunu seçmezseniz hem müşteri kaybeder hem de ciddi kayıplara uğrayabilirsiniz. E-posta pazarlama ile elbette markanızı pazarlayabilirsiniz fakat popüler pazarlama kampanyalarından yararlanmamanız müşterilerinizin aklında soru işareti bırakabilir. Peki popüler pazarlama kampanyasını nasıl yürütebilirsiniz? Toplu SMS’in en iyi cevap olacağı kesin.

E posta pazarlama, yıllarca en güvenilir ve istikrarlı performans gösteren pazarlama kanallarından biri olmuştur. Ancak hızla artan telefon kullanımı ile SMS pazarlamanın popülaritesi artmaktadır. Bununla birlikte bir mesajın açılma oranı %98’e kadar çıkarken e-postanın oranı ise %20’lerde kalmaktadır. %20’lik oranla da markanız için hızlı dönüşler alacağınızı düşünüyorsanız ne yazık ki yanılıyorsunuz. Çünkü yaratacağınız bir sms kampanyasında mesajınızın açılma süresi 90 saniyeyken e-posta yolladığınızda bu süre 90 dakikaları buluyor. Tabi o da spam olarak kutunuza düşmezse.

Her gün yaklaşık 269 milyar e-posta gönderiliyor ve bunların yaklaşık %50'si spam klasörüne düşüyor. Bir ofis çalışanı ise günde yaklaşık 120 e-posta almaktadır. Her ne kadar bu sayıyı duyunca başarılı bir pazarlama yöntemi gibi gözükse de bu sadece iletilen postaların sayısı. Oysa iletilerin yarısı zaten spama düşmekte diğer yarısı ise hiç açılmadan posta kutunuzda beklemektedir. Sms’i inceleyecek olursak her gün ortalama 22 milyar metin gönderiliyor. Ortalama bir kişi de günde 67 mesaj almaktadır. Ve bu mesajların %98’ini de açıp incelemektedir. Bu demek oluyor ki sms kampanyası yaptığınızda mesajınızın müşterinize ulaşamama ihtimali sadece %2’dir.

Eklediğiniz bağlantılara tıklanma oranı incelendiğinde e-postalarınıza eklediğiniz linkler %3,2 iken sms linkleri %19’luk tıklanma oranına sahiptir. Oranlardan da anlayacağımız üzere web sitenize yönlendirme, kampanyalara, çekilişlere katılım linkleri veya sosyal medya hesaplarınıza yönlendirme için ekleyeceğiniz linklerin başarılı olmasını istiyorsanız SMS kampanyası oluşturmakta fayda var.

Markanız için tek bir kampanya türü seçmek zorunda değilsiniz. Hem SMS kampanyalarından hem de e-posta kampanyalarından oluşturacağınız bir pazarlama stratejisi ile de başarılı olabilirsiniz.

Toplu SMS kampanyanızı başarılı hale getirecek tüyoları öğrenebilir ve hemen kendinize uygun bir SMS paketi alabilirisiniz.ZorluSMS ile  Markanıza  Hız ve Değer Katın!
İş Ortaklığı Formu
İş Ortaklığı
Ara